+48 605 197 096
+48 605 197 096

Dlaczego leasing?

11 cze 2019

Piglon Post Leasing

Początkujący przedsiębiorcy często zadają sobie pytanie „Dlaczego leasing?” Z jednej strony doświadczone firmy chętnie korzystają z leasingu, który bywa często podstawowym narzędziem finansowania ich rozwoju. Ale nie brakuje też sceptyków, którzy często uważają umowę leasingową za drogie i zbędne zobowiązanie, prowadzące często do kłopotów. Chcielibyśmy odczarować nieco pojęcie leasingu, prezentując Wam zalety związane z realizacją umowy leasingowej.

Leasing tańszy od innych sposobów finansowania

Pomimo obiegowych opinii, że leasing jest droższy niż inne formy finansowania (np. kredyt) często sytuacja ma się zupełnie odwrotnie. Firmy leasingowe dopuszczają negocjowanie wysokości opłat. Tymczasem wiele instytucji finansowych (głównie banki) trzyma się sztywnych reguł narzuconych odgórnie i nie daje klientom pola do negocjacji.

Leasing to więcej korzyści podatkowych

W zależności od rodzaju finansowanego przedmiotu, jego wieku oraz sytuacji finansowej firmy ubiegającej się o leasing – tzw. efekt tarczy podatkowej może być różny. Przy wyborze leasingu operacyjnego, klient może „wrzucić w koszty” takie opłaty, jak czynsz inicjalny (opłata wstępna) oraz raty leasingowe (zarówno część kapitałową, jak i odsetkową). Oczywiście kwota podatku VAT naliczonego od opłaty wstępnej i od rat pomniejszy kwotę, jaką należy zapłacić Urzędowi Skarbowemu. Kupując za gotówkę, klient również będzie mógł wliczyć koszt tego zakupu w koszty firmy, ale będzie to długotrwały proces. Amortyzacja może trwać nawet 7 lat. Oznacza to, że leasing pozwala przyspieszyć wystąpienie korzyści podatkowych.

Kwestia wydatków związanych z leasingiem aut osobowych podlega innym regułom. Napiszemy o tym w oddzielnym artykule.

Samochód szybciej i łatwiej z leasingiem

Jeśli działasz w transporcie, Twoja firma potrzebuje maszyn do działalności lub szukasz samochodu do rozkręcenia biznesu, to powinieneś rozważyć leasing. Korzystając ze wsparcia Piglon przy zawieraniu umów leasingu możesz spodziewać się szybkiej, łatwej i pozytywnej decyzji ze strony firm leasingowych.

Jeśli leasing to w pakiecie z ubezpieczeniem

Firmy leasingowe korzystając ze uprzywilejowanej pozycji na rynku, korzystają ze współpracy z ubezpieczycielami. Często w wyniku kooperacji, do oferty leasingu dodawana jest możliwość ubezpieczenia przedmiotu przy stawkach zdecydowanie niższych niż dla klienta indywidualnego. Co to oznacza? Korzystając z leasingu, klient otrzymuje tańsze ubezpieczenie, które może opłacić w miesięcznej racie! Dzięki dodatkowym korzyściom, takim jak obsługa serwisowa, wymiana opon bądź dostęp do samochodu zastępczego, otrzymujemy kompleksową obsługę pojazdu bez konieczności biegania od biura do biura.

Zachęcamy do zapoznania się z tematem oraz skorzystania z oferowanego przez nas leasingu! To naprawdę się opłaca!

Dodaj komentarz