+48 605 197 096
+48 605 197 096

Faktoring. Argumenty na TAK.

06 sie 2019

Faktoring. Argumenty na tak.

Główne powody, dla których warto poznać faktoring

Faktoring jest ciekawym rozwiązaniem dla firm poszukujących finansowania z kilku powodów:

1. CZAS TO PIENIĄDZ – podpisujesz umowę i skracasz termin płatności wystawionych faktur, (np. z 90 dni do 9 godzin)

2. OSZCZĘDNOŚCI – porównując czas i koszty jakie musisz zainwestować by otrzymać kredyt bankowy, łatwo ocenisz, że podpisując umowę faktoringową oszczędzisz na jednym i drugim.

3. ELASTYCZNOŚĆ – w zależności od zapisów w umowie – Ty decydujesz jakie faktury i kiedy chcesz sfinansować!

Ciężkie czasy dla branży transportowej? Czy faktoring zabezpiecza przed utratą płynności finansowej?

Znawcy rynku uprzedzają, że nadchodzą ciężkie czasy dla transportu. Będzie rosła liczba zatorów płatniczych a tym samym również bankrutujących firm. Problem dotyczy nie tylko przewoźników, ponieważ kryzys może dotknąć również firmy z innych branż. Jak niskim kosztem uchronić się przed skutkami niewypłacalności kontrahenta?

Warto pomyśleć o związaniu się umową z dobrą firmą oferującą faktoring. Dlaczego?

Ponieważ faktor (firma oferująca faktoring) znacznie szybciej dowie się o niewypłacalności zleceniodawcy niż przewoźnik. Firmy faktoringowe badają rzetelność płatników, bo to one ponoszą główne ryzyko z tytułu niezapłaconych faktur. A dodatkowo zazwyczaj korzystają ze sprawnej windykacji.

Często dzięki jednej umowie współpracy otrzymujemy pakiet usług, które zabezpieczą nas przed ryzykiem braku zapłaty za wykonane usługi. Warto zawrzeć taką umowę na wypadek kryzysu gospodarczego, bo być może zminimalizuje ona negatywne skutki zmian rynkowych. To firma faktoringowa będzie pilnować terminowych płatności naszego kontrahenta i – jeśli oceni, że ten ma problemy – to po prostu nie przyjmie kolejnych faktur do finansowania. Dla nas to będzie jednoznaczna informacja!

PIGLON oferuje wsparcie – również w wyborze faktoringu

Warto zastanowić się i dokładnie zapoznać z warunkami umowy faktoringowej przed jej podpisaniem. Jeśli masz wątpliwości – eksperci PIGLON pomogą je rozwiać. Doradzamy też i pomagamy w ustalaniu warunków umów.

Warto zauważyć, że faktoring to usługa, z której korzysta większość przewoźników na zachodzie Europy. Robią to nie zawsze tylko po to, by przyspieszyć płatności. Często dla dodatkowego zabezpieczenia terminowej i regularnej zapłaty za usługi.

Jeśli jesteś zainteresowany, to napisz lub zadzwoń! Nasi eksperci pomogą i doradzą w wyborze firmy faktoringowej!

Dodaj komentarz