+48 605 197 096
+48 605 197 096

GAP – czy warto?

28 sty 2020

Gap - czy warto?

Kupując nowy samochód obowiązkowo myślimy o ubezpieczeniu komunikacyjnym. Ale to nie jedyne ubezpieczenie o którym powinniśmy pomyśleć. GAP – czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie naszego pojazdu? Czym jest ubezpieczenie GAP można się dowiedzieć tutaj.

Ubezpieczenie GAP można wykupić tylko w dwóch określonych momentach. Może być zawarte podczas zakupu samochodu lub przy odnowieniu polisy autocasco. W zależności od wieku samochodu klient ma do wyboru GAP fakturowy lub GAP indeksowy. Wysokość składki zależy przede wszystkim od wartości samochodu – tu możesz sprawdzić aktualną ofertę dostępnych pojazdów w Piglon – i można ją opłacić jednorazowo lub w ratach.

GAP Fakturowy

Jak nazwa wskazuje ten typ ubezpieczenia odnosi się do wartości pojazdu na fakturze zakupu. Ma zastosowanie dla samochodów nie starszych niż 6 lat. Dzięki tej opcji wartość z faktury jest utrzymywana przez cały okres umowy ubezpieczeniowej. W przypadku szkody całkowitej ubezpieczonemu wyrównuje się różnicę między ceną auta z faktury a wartością rynkową (wypłaconą z polisy AC lub OC sprawcy). W Piglon można zawrzeć to ubezpieczanie na bardzo korzystnych warunkach.

GAP Indeksowy (AutoCasco)

Ubezpieczenie tego typu odnośni się do wartości pojazdu przyjętej w momencie zawarcia lub odnowienia polisy AutoCasco. Klienci mogą wykupić to ubezpieczenie maksymalnie do 30 dni od daty zawarcia polisy. W tym wypadku również jest możliwość podpisania umowy maksymalnie na 60 miesięcy. W przypadku szkody całkowitej polisa wyrównuje odszkodowanie do wartości początkowej przyjętej do ubezpieczania AC.

Nowość w ofercie Piglon – wariant Mini+

Dla tych klientów, którzy nie wykupują polis autocasco pojawiła się możliwość zawarcia polisy GAP Mini+. Każdy z klientów posiadających samochód lub motocykl może dodatkowo się zabezpieczyć. To ubezpieczenie zadziała na wypadek kradzieży lub kolizji na drodze spowodowanej przez innego użytkownika. A wysoki limit odszkodowania – 40 000 zł – oraz maksymalny dopuszczalny wiek pojazdu – 10 lat – sprawia, że jest to super ochrona dla klientów.

Aby uzyskać konkretną ofertę napisz do nas.

Dodaj komentarz