+48 605 197 096
+48 605 197 096

Leasing bez wpłaty własnej

30 wrz 2019

leasing bez wpłaty własnej

Chcesz podpisać umowę leasingu i nie ponosić wydatków na początku umowy? Jeśli tak, to powinieneś znaleźć firmę, która zaoferuje Ci leasing bez wpłaty własnej lub – inaczej mówiąc – leasing bez czynszu inicjalnego. Dzięki takiej umowie leasingu będziesz mógł normalnie korzystać z samochodu ale bez konieczności ponoszenie wysokich wydatków przed odbiorem samochodu.

Czym jest wpłata własna?

Wpłata własna (inaczej czynsz inicjalny lub udział własny) to opłata, którą leasingobiorca musi wpłacić przed odbiorem leasingowanego samochodu. Z jednej strony jest ona zabezpieczeniem dla firmy leasingowej, ponieważ im więcej wpłaci klient, tym dla firmy leasingowej mniejsze ryzyko przy przedterminowym zakończeniem umowy. Z drugiej strony stanowi ona niewątpliwie obciążenie dla potencjalnego klienta. Szczególnie dla młodych firm wpłata 20% wartości samochodu może być barierą nie do przejścia. Dlatego leasing bez wpłaty własnej jest poszukiwaną formą finansowania samochodów.

Pod jakimi warunkami leasing bez wpłaty własnej jest możliwy?

W pierwszej kolejności firmy leasingowe oferują możliwość zawarcia umowy bez czynszu inicjalnego podmiotom, które działają na rynku przynajmniej 2 lata. Jeśli firma działa krócej, to wówczas warunkami skorzystania z oferty bez wpłaty własnej będą:

  • nienaganna historia płatnicza, potwierdzona brakiem wpisów do baz kredytowych takich jak BIK czy KRD
  • zdolność kredytowa firmy, czyli zdolność do spłaty rat leasingu, wynikająca z jej dokumentów finansowych
  • pozytywna ocena wniosku leasingowego przez analityka kredytowego firmy leasingowej

Ostatni punkt jest często trudny do spełnienia, ponieważ każda z firm leasingowych stosuje własne kryteria ceny klienta, prowadzonego przez niego biznesu i złożonego wniosku. I najczęściej nie ujawniają one szczegółów tej oceny. Dlatego wypełniając wniosek leasingowy nie należy robić tego w pośpiechu i “na sztukę”. Wszystkie wpisane informacje mają znaczenie w ocenie zdolności kredytowej i uzyskaniu pozytywnej decyzji o możliwości zawarcia umowy leasingu.

Potrzebujesz pomocy w wypełnieniu wniosku leasingowego? 👉Skontaktuj się z nam! Dzięki znajomości procedur wielu firm leasingowych skutecznie pomagamy klientom uzyskać pozytywne decyzje kredytowe.

Leasing bez wpłaty własnej – czy istnieje alternatywa?

Tak, istnieje. Jest nią wynajem samochodu. Będziesz mógł z niego korzystać tak, jak z samochodu leasingowanego, ale zawarcie umowy wynajmu nie będzie się wiązało z koniecznością wpłacenia 20% wartości samochodu przez jego odbiorem. Zazwyczaj do uruchomienia umowy wystarczy wpłacenie kaucji zwrotnej w wysokości jednej miesięcznej opłaty za wynajem samochodu. Ponadto nie musisz martwić się o wpisy w bazach kredytowych, bo nie będą sprawdzane. Umowę wynajmu samochodu możesz zawrzeć już na 12 miesięcy. Po jej zakończeniu samochód samochód należy zwrócić i… możesz pomyśleć o kolejnym nowym aucie!

Pełną ofertę wynajmu samochodów bez wpłaty własnej i bez sprawdzania baz BIK i KRD znajdziesz na naszej stronie: https://piglon.pl/wynajem/

Dodaj komentarz