Ubezpieczenie OCP

PRAKTYCZNE WSPARCIE

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Przewoźnika

Jeśli jesteś zawodowym przewoźnikiem, to polisa Odpowiedzialności Cywilnej Przewoźnika jest obok ubezpieczenia samochodu drugim niezbędnym ubezpieczeniem. Nie jest wymagana przepisami prawa (tak jak zwykłe ubezpieczenie OC), ale trudno wyobrazić sobie skutecznego przewoźnika nie posiadającego tego ubezpieczenia. A to, czy przewoźnik posiada polisę OCP najczęściej sprawdzają jego kontrahenci – dlatego tym bardzie skontaktuj się z nami, aby dopasować dobre ubezpieczenie.

Jak działa OCP?

zabezpiecza towar powierzony do przewozu
chroni przed szkodami, jakie mogą powstać w związku ze świadczeniem usługi przewozu
potwierdza profesjonalizm przewoźnika w oczach kontrahentów

Czy to naprawdę potrzebne?

Szkody powstałe w transporcie mogą być ogromne. Dla przykładu w 2018 roku miał miejsce pamiętny wypadek cysterny z czekoladą, która przewróciła się na autostradzie A2. Koszt wielkiej ilości czekolady, koszt przywrócenia autostrady do stanu używalności, koszt wielogodzinnej blokady przejezdności – tego nie pokryje zwykłe ubezpieczenie OC. Tutaj potrzebne jest ubezpieczenie OCP i to w zakresie dokładnie dopasowanym do konkretnej firmy przewozowej. Podpowiemy Ci, jak zawrzeć takie ubezpieczenie!

Ile kosztuje dobre OCP?

To zależy od wielu czynników. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że ubezpieczyciele stosują różne metody kalkulacji składki. To powoduje duże rozbieżności cenowe i różnice w zakresie ubezpieczeń, które na pozór wydają się takie same. Istotnie na wysokość składki wpływają: kwota gwarancyjna, obroty firmy transportowej, rodzaje przewożonych towarów, kierunki na jakich firma świadczy usługi. Dobra ocena polisy OCP nie jest łatwa, ale pomożemy Ci to zrobić.

Jak możemy Ci pomóc w wyborze OCP?

  • porównamy listy wyłączeń i redukcji
  • wskażemy rodzaj polisy właściwy dla zakresu terytorialnego świadczonych usług
  • polecimy wiarygodnego i solidnego partnera do obsługi polisy

I to wszystko bez opłat z Twojej strony!

Zapytaj o ubezpieczenie OCP.

Wypełnij formularz, aby otrzymać ofertę finansowania bez dodatkowych kosztów.

Oddzwonimy.

Invalid Email
Invalid Number

Wszystko należy upraszczać jak tylko można, ale nie bardziej.

Albert Einstein