Wynajem samochodu
Wynajem samochodu to najprostszy sposób na wejście w posiadanie potrzebnego auta. Masz sporo możliwości – wynajem krótkoterminowy jeśli potrzebujesz samochodu tylko na jakiś czas (np. do 12 miesięcy) lub wynajem długoterminowy, gdy chcesz przez dłuższy czas po prostu używać samochodu i nie martwić się opłatami dodatkowymi i spadkiem wartości samochodu. Wynająć możesz praktycznie każdy rodzaj samochodu – od małego samochodu osobowego aż do ciągnika siodłowego.
Wynajem krótkoterminowy
Umowę wynajmu samochodu możesz zawrzeć na 12 miesięcy. Przed przed jej podpisaniem wybierasz samochód z listy dostępnych modeli i decydujesz ile kilometrów przejedziesz w ciągu roku lub miesiąca. Jeśli nie jesteś w stanie zaplanować przebiegu już teraz, to nie martw się – nie będzie niespodzianek. Za nadwyżkę kilometrów zapłacisz niewielką dopłatę. Stawka za kilometr będzie wpisana w umowie. Po podpisaniu umowy wpłacasz kaucję i… gotowe. Możesz jechać swoim nowym autem. Firma wynajmująca nie będzie sprawdzała Twojej zdolności kredytowej ani nie będą jej interesowały wpisy w bazach dłużników. Auto będzie zarejestrowane, ubezpieczone i objęte opieką serwisową. Twoje jedyne zadanie to tankowanie samochodu. Jeśli w trakcie eksploatacji auto zepsuje się lub ulegnie wypadkowi otrzymasz do dyspozycji samochód zastępczy zbliżonej klasy.
Po zakończeniu umowy będziesz zobowiązany do zwrotu samochodu. O przygotowaniu samochodu do zwrotu przeczytasz TUTAJ.
Wynajem długoterminowy
Umowę wynajmu długoterminowego możesz zawrzeć na okres od 2 do 5 lat. Przed jej podpisaniem wybierasz samochód i wersję wyposażenia. Być może będziesz musiał poczekać na realizację zamówienia, jeśli auto w wersji jakiej potrzebujesz nie będzie dostępne u dealera. Ustalasz ile kilometrów przejedziesz samochodem. Uzgadniasz z firmą wynajmującą ile zapłacisz za kilometry przejechane ponad ustalonym limitem. Czasami do zawarcia umowy będzie wymagana wpłata kaucji. O szczegóły musisz dowiedzieć się przed zawarciem umowy. Opłata wstępna może nie być wymagana, ale mimo to warto rozważyć jej wpłatę, bo obniża ona miesięczną ratę za wynajem. Firma sprawdzi Twoją zdolność kredytową oraz to, czy nie masz wpisów w bazach dłużników. Jeśli weryfikacja zdolności kredytowej przebiegnie pomyślnie a Ty dokonasz wymaganych wpłat, to… będziesz mógł odebrać zarejestrowany, ubezpieczony i objęty opieką serwisową samochód. W przypadku awarii samochodu (wypadek, usterka), otrzymasz do dyspozycji samochód zbliżonej klasy.
Na zakończenie umowy zwrócisz samochód a o zasadach dotyczących zwrotów przeczytasz TUTAJ.
Samochody, które można wynająć
Możesz wynająć każdy rodzaj samochodu: osobowy, dostawczy i ciężarowy. W wynajmie krótkoterminowym otrzymasz ofertę wynajęcia konkretnego samochodu. Zazwyczaj będziesz mógł wybrać wśród kilku wersji wyposażenia oraz kilku rodzajach silnika. Jednak nie będziesz mógł „dołożyć” pojedynczych elementów czy nawet pakietów wyposażenia. W tej formie wynajmu po prostu decydujesz się jeździć samochodem takim, jaki jest dostępny.
Jeśli potrzebujesz bogatszego wyposażenia lub nie wyobrażasz sobie życia bez niektórych jego elementów, to skorzystaj z oferty wynajmu długoterminowego. Będziesz mógł cieszyć się samochodem w wymarzonej konfiguracji ale będziesz musiał go wykupić po zakończeniu umowy wynajmu.