Finansowanie

Pożyczka

Prosty sposób na pożyczkę

Dlaczego pożyczka?

Pożyczka leasingowa – w odróżnieniu od typowej pożyczki - kiedyś pomagała w pozyskiwaniu dotacji unijnych. Teraz wykorzystujemy ją w różnych innych sytuacjach biznesowych. Pożyczką możesz - między innymi - finansować środki transportu. Umowę pożyczki zawrzesz z firmą leasingową.

W konstrukcji pożyczce leasingowej bliżej jednak do kredytu niż do leasingu. A z tego wynikają pewne ciekawe cechy tej formy finansowania. Pożyczkobiorca jest właścicielem przedmiotu pożyczki od początku umowy a nie – jak w leasingu – dopiero po jej zakończeniu. Faktura zakupu jest wystawiana na pożyczkobiorcę. To daje mu możliwość amortyzacji zakupionego przedmiotu. Dodatkowym atutem jest możliwość jednorazowego odliczenia podatku VAT. Dlatego jeśli masz do zapłacenia dużą kwotę VAT-u a jednocześnie chciałbyś sfinansować dowolne środki trwałe do swojej firmy, to pożyczka może być optymalnym rozwiązaniem.

Koszty pożyczki

Koszty pożyczki leasingowej nie odbiegają od kosztów leasingu. Oczywiście oferta pożyczki będzie się różniła w swojej konstrukcji od oferty leasingu, ale koszt pieniądza (odsetki) będzie zbliżony. Ważne jest, aby nie porównywać wprost raty leasingu do raty pożyczki, bo takie porównanie da nam błędne wnioski. Aby precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie „Co jest tańsze – leasing czy pożyczka?” powinienneś uwzględnić kilka elementów (np. amortyzację czy koszty podatkowe). Nie musisz jednak robić tego samodzielnie – pracownicy naszej firmy przygotują dla Ciebie precyzyjne porównanie kosztów w dowolnym wariancie. Dodatkowo opowiemy Ci o zaletach i wadach każdego rozwiązania.

Zalety pożyczki

pożyczkę dostaniesz szybciej niż klasyczny kredyt, ponieważ udzielają jej firmy leasingowe, działające z reguły szybciej niż banki

jest idealnym rozwiązaniem dla firm i osób, które nie są płatnikami VAT-u, bo raty są naliczane od wartości netto

sprawdza się w przypadku importu samochodu, maszyny i każdego innego przedmiotu, ponieważ raty zostaną naliczone od wartości netto (będą niższe od raty leasingu)

nie ma wymogu minimalnej długości umowy (jak w leasingu), przez co pożyczkę można spłacić szybciej

Umowa pożyczki oczywiście musi być odpowiednio zabezpieczona.

Firmy najchętniej stosują jako zabezpieczenie zastaw rejestrowy na przedmiocie pożyczki i cesję praw z polisy ubezpieczeniowej. Czasami dopuszczają również przewłaszczenie przedmiotu pożyczki (do czasu ustanowienia zastawu).

Jeśli jesteś zainteresowany pożyczką na pojazd lub inny środek trwały, to skontaktuj się z nami!

Wypełnij formularz, aby otrzymać ofertę finansowania bez dodatkowych kosztów.

Oddzwonimy.

Invalid Email
Invalid Number

Interes, który nic poza pieniędzmi nie przynosi, jest złym interesem.

Henry Ford